İlaçlama Makinesi

Bahçelerdeki bitkilerinizin her zaman sinek, böcek ve fare gibi haşerelere ya da yabani otlara maruz kalma ihtimali vardır. Onları bu zararlılardan korumak ve daha sağlıklı yetişmelerini sağlamak için ilaç ve gübrelere, onları geniş ölçekte sıkmak için de ilaçlama makinelerine ihtiyacınız var.

Evronix PLUS özel üretim el tipi ilaçlama dezenfeksiyon ve sterilizasyon cihazı

Bahçe İlaçlama Makinesi Nedir?

Bahçe ilaçlama makinesi, bahçenizdeki bitkilere ilaç veya sıvı gübre sıkmak için kullanabileceğiniz makinedir. Bahçe ilaçlamak için farklı modellere başvurmanız mümkün. Benzinli veya bataryalı modeller enerji kaynağı olarak benzin veya elektrik kullanır. Bu makinelerin pompanın oluşturacağı hava basıncına ihtiyacı yoktur. Bunlar oldukça yetenekli cihazlardır; hortum, sprey başlığı ve diğer aksesuarlarla kolayca uyum sağlar, daha fazla sıvı tutabilir. İlaçlama pompaları ilaçları sıkmak için hava basıncından yararlanır; hava ne kadar basınçlı olursa ilaç o kadar kuvvetli püskürtülür. Sırtta taşınan ilaçlama aletleri de pompa sistemini kullanır ama bunların kullanımı artrit gibi rahatsızlıkları olan kişiler için daha kolaydır. Taşıma zorluğu çekenler için yerde götürülebilen tekerlekli modeller de mevcut.

Bahçe İlaçlama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Bahçe ilaçlama makinesini kullanmanız büyük ölçüde onun modeline bağlı. Elektrikli veya benzinli ilaçlama makinesi çalıştırıldığında püskürtme işlemini kendi kendine yapar. Sizin yapmanız gereken hortumun ucunu doğru tarafa yöneltmek. Bu cihazlar daha fazla sıvı taşıyabildiği için tek dolumda daha uzun süre kullanabilirsiniz. Pompalı ilaçlama aletlerini kendiniz çalıştırmak durumundasınız. İlaç ve gübreyi daha iyi sıkabilmek için pompanın içindeki hava basıncını kontrol etmeli ve hava kaçağı bulunmadığından emin olmalısınız. Benzinli ve şarjlı ilaçlama makinesi daha büyük alanlar içindir ve manevra kabiliyeti daha azdır. Pompalı ilaçlama aletleri ise daha ufak boyutlardadır ve manevra kabiliyetleri daha fazladır. O yüzden küçük alanlarda ve pratik işlerde daha çok tercih edilir.

Evronix DC 2 Model evronix el tipi ilaçlama dezenfeksiyon ve sterilizasyon cihazı

Bahçe İlaçlama Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Bahçe ilaçlama makinesi fiyatları cihazın modeline ve markasına göre değişiklik gösterir. Elektrikli ve benzinli ilaçlama makineleri motorlu oldukları için en yüksek fiyata sahip olan modellerdir. Geniş alanlarda, tek seferde uzun süre ilaçlama yapacaksanız bu makineleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bahçe ilaçlama makinelerinin en son modeli ve en etkili olanı atomizörlü makinelerdir. Ama herkesin her an bu büyüklükte bir makineye ihtiyacı olmaz. Küçük bir bahçe, balkon veya teras için ilaçlama pompaları gayet yeterli bir seçenektir; üstelik hem pratik hem de ekonomiktir. Hyundai ilaçlama makinesi ve diğer markaların ürünleri burada bulabilirsiniz. Bahçenizdeki sebze, meyve, çiçek ve ağaçları korumak için ilaç ve gübreyle birlikte, ultrasonik dalgalardan yararlanan haşere ve fare kovucu cihazlardan da yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın!