Dezenfeksiyon cihazı MiniULV; 220V, 2200W gücü ile piyasadaki standart 1000W ürünlere kıyasla 2 kat daha güçlüdür. Hava fazla hava debisine sahiptir ve daha küçük mikron boyutlarında püskürtme yapabilmektedir.

MiniULV dezenfeksiyon makinesi kafeler, restorantlar, hastaneler, sağlık kurumları, resmi daireler, seralar, depolar, besi çiftlikleri, ağırlar, tavuk çiftlikleri, tarım, kanalizasyon uygulamaları için tercih edilmektedir.

Portatif Elektrikli ULV Makinesi üreticiyiz. WhiteFog ® firması 1989 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Ürünlerimiz dünya sağlık örgütünün kriterlerine göre üretilmektedir.  Üretici olduğumuz Elektrikli ULV Makinesi dünyanın gündeminde olan covid-19 virüsüne karşı mücadelede dezenfeksiyon ve sterilizasyon amaçlı kullanılmaktadır.  Bunun yanı sıra insektisit sisleyici özelliğine sahiptir ve sivrisinek, karasinek gibi yetişkin böcekler için bulaşıcı hastalıklar ile mücadele amaçlı kullanılmaktadır. MiniULV modeli 20µm çapında püskürtme yapabilmektedir. Çok küçük mikron çapına sahip olduğu için dezenfeksiyon uygulamasında üstün başarı sağlamaktadır. Çünkü püskürtülen zerreciklerin virüse temas etme yok etme ihtimali daha yüksektir.

Cihazlarımız tüm dünyada virus ile mücadelede kullanılmaktadır. Elektrikli ULV makinesi Mini ULV modeli ekonomik olması sebebiyle çok tercih edilen bir modeldir. Bir çok ülkenin sağlık bakanlığı dezenfeksiyon uygulaması için WhiteFog® markasını taşıyan dezenfeksiyon püskürtme makinelerini kullanmaktadır ve kendi ülkeleri içinde mücadele etmektedir. Virus çin’de ilk yayıldığı anda dünya çapında bir panik oluştu fakat daha sonra portatif ulv sisleyici cihazları yardımıyla kaynak ülke olan çinde virus kontrol altına alınabilindi.

Evronix Mini ULV ilaçlama Cihazı Tam Size Göre!

MiniULV Dezenfeksiyon cihazının üstün özelliği;

Dezenfeksiyon cihazı MiniULV modeli dezenfeksiyon sıvısını soğuk sisleme tekniği ile çok küçük parçalara ayırır. Mini ULV cihazı 5 Litrelik bir dezenfeksiyon sıvısını 20 µm zerrecik çapı ile “1.195.000.000.000” adet zerrecik ile püskürtür. Püskürtülen dezenfeksiyonlar çok küçük mikron çapında olduğu için ve virüsü yok etme olasılığı büyük mikron çapı ile püskürtme yapan cihazlara kıyasla daha yüksektir. Dezenfeksiyon sıvısı virüse temas etmezse virüsler etkisiz hale getirilmez ve yapılan uygulama amacına ulaşmaz.

Portatif Elektrikli ULV Makinesi Mini ULV= 20 µm, 5 Litre, 1.195.000.000.000 adet zerrecik.
Sırt tipi bahçe pulverizatörü = 75 µm, 5 Litre, 11.900.000.000 adet zerrecik.

Elektrikli ULV Makinesi MiniULV elektrikli motoru sayesinde benzinli motorlar gibi karbondioksit salınımı yapmaz ve iç mekan uygulamaları için çok kullanışlıdır. Su bazlı olduğu için dezenfeksiyonların tamamı için kullanılabilir. 1 dakika içinde 400m2 alanı dezenfekte ve sterilize edebilir.

MiniULV Dezenfeksiyon cihazının çalışma prensibi;

Portatif ULV sisleyici makinesi dezenfeksiyon sıvısını yüksek hava debisi sayesinde havanın parçalama gücü ile çok küçük parçalara ayırarak 20µm boyutunda püskürtür. Püskürtülen zerreciklerin mikron çapı 20-50 µm boyutları arasındadır ve püskürtülen zerrecikler sürüklenme ile her yere ulaşabilmektedir.

Kullanım Alanları:

Dezenfektan sıvısı konularak dezenfeksiyon sisleyici olarak bulaşıcı hastalıklara karşı ve Covid 19 virus’e karşı mücadelede kullanılmaktadır, İnsektisit sisleyici özelliği ile sivrisinek, karasinek ve çekirge benzeri yetişkin böcekleri kontrol altına almak amacıyla vector mücadelesinde pest control amaçlı kullanılmaktadır. Halk sağlığı alanında, Sağlık Bakanlığı gibi devlet kurumları covid, covid-19 gibi hastalıkların yayılmasını önlemek için kullanılır. Tarım ilaçlamasında ve Seralarda ilaçlama amacıyla kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon cihazı hakkında bilgilendirmeler;

Mikron çapı:

Mikron çapı 1 zerreciğin boyutu demektir. “µm” ile ifade edilir 1mm 1000 mikron’a eşittir. Bir insan sacı 100µm kalınlığındadır, MiniULV dezenfeksiyon cihazı 20µm~50µm sisleme yapabilir. Dezenfeksiyon sıvı tüketimi ile mikron çapı değiştirilebilir.

Dezenfeksiyon cihazı olarak Termal Sisleme mi daha etkili, Soğuk Sisleme mi?

Termal sisleyiciler yüksek ısı ile formülasyon sıvını buhar haline getirdiği için bazı dezenfeksiyon sıvıları için uygun değildir, konsantre dezenfeksiyonlar için uygundur. Termal sislecilerde kullanılan konsantre dezenfeksiyon sıvıları mevcuttur. Dezenfeksiyon sıvısını alırken tedarikçiye sormakta fayda vardır. MiniULV dezenfeksiyon cihazı ise dezenfeksiyon sıvısını ısı olmadan havanın gücü ile parçaladığı için tüm akışkan olan dezenfektan sıvıları kullanılabilmektedir.

ULV ve sıcak sisleyici arasındaki çalışma prensibinin farkı:

Termal sisleyiciler formülasyonu yüksek ısı yardımı ile buhar haline dönüştürür. Soğuk sisleyiciler ısı yardımı ile değil havanın gücü ile formülasyonu buhar haline dönüştürmektedir. Elektrik portatif dezenfeksiyon cihazı satın alırken motor watt gücünün 2000W altında olmamasına dikkat ediniz. Güçlü motor daha küçük mikron çapı elde etmenizi sağlar ve bu sayede çok daha fazla etkili sterilizasyon işlemi gerçekleştirilir. Motor gücü 2000W altındaysa küçük mikron çapı atamıyor demektir. Soğuk sisleyici olabilmesi için 30µm altında yani ortalama 20µm atması gerekir.

Mikron Boyutları:

Termal Sisleyiciler = 0-30µm
Soğuk Sisleyiciler = 0-30µm
ULV ilaçlama  = 30-50µm
Mist İlaçlama = 50-100µm
Bahçe Pulverizatörü = 100-200µm

Dünya sağlık örgütü

Daha fazla teknik bilgiye ihtiyacınız varsa WHO (Dünya sağlık örgütü) ne ait A practitioner’s guide kitabından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın!